ROLA DIETY W TRYCHOLOGII

ROLA TRYCHOLOGII W PSYCHOLOGII
9 listopada 2016

ROLA DIETY W TRYCHOLOGII

W dzisiejszych czasach stosujemy przeróżne diety- przede wszystkim w celu redukcji wagi, dieta kojarzy nam się z rygorystycznymi zasadami i wiecznym stosowaniem się do spożywania określonych produktów, w określonej ilości. Często w ramach diety zmuszamy się do jedzenia czegoś, za czym specjalnie nie przepadamy. Słysząc zdanie „jestem na diecie” mamy wyobrażenie osoby uwięzionej w sidłach restrykcyjnych zasad zdrowego żywienia.

Dzisiaj, bycie na diecie wcale takie nie jest i nie musi tak wyglądać. Dieta, to pewien sposób odżywiania, sposób na życie i na nasz wygląd. Każdy ma swoje oczekiwania, jakie chce spełnić mając swoją indywidualną dietę. Tutaj skupimy się na diecie dla zdrowych i pięknych włosów!

Aby włos był dobrze odżywiony, a dzięki temu prawidłowo rósł potrzebuje szeregu witamin i mikroelementów, min: witaminy A, szeregu witamin z grupy B, C, D, E oraz żelaza, cynku, miedzi, krzemu, siarki. Witaminy te oraz mikroelementy występują w większości produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Dlatego też dieta może być urozmaicona, przynosić nam dużo przyjemności, a co więcej nie jest to dieta na dwa tygodnie.

Wiemy, że włosy to stan naszego organizmu wewnątrz, wypadanie włosów to objaw procesów zachodzących wewnątrz organizmu (zła dieta, rozregulowana praca hormonów, przyjmowanie pewnych leków). Dieta dla zdrowych włosów, to dieta, która powinna nam towarzyszyć przez całe nasze życie. Zdrowe włosy, to również zdrowa skóra, zdrowe paznokcie. To po prostu zdrowy styl odzywania, który przy znajomości wielu prostych produktów i przepisów pozwoli cieszyć się zdrowiem i urodą. Włosy rosną nam przez całe życie, starą cebulkę zastąpi nowa cebulka, także dajmy szansę każdemu nowemu włosowi.

Zdrowe włosy, to zdrowe ciało!